Jdi na obsah Jdi na menu
 


G-Unit, celým názvem Gorilla Unit, je americký hiphopový label a skupina, kterou v roce 2000 založil gangsta rapper 50 Cent. Dalšími zakládajícími členy jsou Lloyd Banks (Christopher Lloyd), Tony Yayo (Marvin Bernard) a Young Buck (David Brown).

K trojici newyorských rodáků ze čtvti Queens 50 Centovi, Lloydu Banksovi a Tonymu Yayovi se připojil Young Buck, který je původem z Nashvillu a založili skupinu G-Unit. Ta se nejprve pohybovala v newyorském undergroundu, kde se stala známou díky pouličnímu mixtapeovému businessu, v čemž jim byl nápomocen DJ Whoo Kid. Po komerčním úspěchu 50 Centa v roce 2003 vytvořila vlastní vydavatelskou a nakladatelskou společnost G-Unit Records pod firmou Interscope Records.

Ihned po založení zaznamenala skupina značné úspěchy na poli obchodu i reputace. Nyní rozšířila svoje pole působnosti i za hranice činnosti vydavatelské a nakladatelské. G-Unit vlastní mimo vlastního vydavatelství oděvní značku G-Unit Clothing, kterou provozuje ve spolupráci s firmou Ecko Unlimited, vlastní obuvní řadu, kterou zajišťuje firma Reebok, dále pod svojí značkou vydává knihy žánru urban books. V produkci G-Unit vyšla také videohra s názvem 50 Cent: Bulletproof, jež zaznamenala komerční úspěch na většině herních konzolí. Pro Sony PSP vyšla poté ve speciální úpravě s dodatkem G-Unit Edition.

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥______________________________________________________________________________________♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Lolo:P

(NicOoLl:D, 1. 8. 2010 15:07)

Waw " :D suprofwííííííííí su JejJO ":D:p,.. :"D .

ferko

(kmail, 12. 4. 2010 14:07)

jo hip hop

jsi idiot

(patrik, 11. 8. 2008 19:58)

jseš piča tak to už dávno není young buck tam už nepatří a g-unit založily- fifty,banks a yayo ale yayo musel nastoupit do vězení tak tam byl young buck jako ,,náhrada´´místo yaya. a kdyžtak banks se jmenuje christopher charles lloyd.ty píčo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!